Categories
Biznes IT Technologia

Wybór fraz dla strony firmowej 

Aby Internetowa strona firmowa mogła generować zyski, warto wypozycjonować ją pod kątem odpowiednio dobranych fraz w najpopularniejszej wyszukiwarce, czyli Google. 

To właśnie ten serwis generuje największy ruch w sieci. Pozycje w pierwszej trójce wyników wyszukiwania – tzw.: serpach na odpowiednio dobrane frazy mogą zapewnić stały dopływ klientów na daną usługę czy towar. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich słów kluczowych lub fraz pod kątem których witryna będzie pozycjonowana. 

Nie wszystko co dobrze brzmi generuje wejścia 

Tak, można stworzyć wiele dobrze brzmiących fraz, które wydają się mieć ogromny potencjał marketingowy. Potem, jak już witryna jest na pierwszej stronie, mało tego, w pierwszej trójce wyników – odzew jest zerowy. Lub śladowy. Dlatego należy posługiwać się profesjonalnymi narzędziami, które pomogą dobrać odpowiednią frazę lub odpowiedni zestaw fraz. 

Gdzie szukać fraz 

W Internecie można znaleźć sporo narzędzi, które dadzą informacje na temat fraz, które wskażemy a także podpowiedzą propozycje.  

Przede wszystkim Goolge Ads 

Założenie konta jest bezpłatne, tak jak chyba większości usług tego potentata. Usługa Google Ads, niegdyś Adwords, to reklama kontekstowa, z możliwością emitowania treści reklamowych w wynikach wyszukiwania oraz na stronach partnerów. W ramach konta otrzymuje się możliwość bezpłatnego dostępu do narzędzia “Planer słów kluczowych”. Mamy tam z pierwszej ręki informacje o ilości miesięcznych wyszukiwań stron pod dane frazy. W przypadku gdy nie uruchomiliśmy zadnej kampanii – dane są podawane w pewnych przedziałach. Kiedy mamy aktywną kampanię reklamową, dane liczbowe są bardziej sprecyzowane. Natomiast nawet w tym pierwszym przypadku mamy jakąś orientację na temat popularności konkretnych słów kluczowych. Narzędzie podaje też propozycje słów kluczowych i fraz. 

Ubersuggest 

Na stronie neilpatel.com funkcjonuje serwis Ubersuggest. Bez konta można w pewnym ograniczonym stopniu korzystać z tego serwisu. Przy założeniu konta, które zakłada się poprzez twoje konto Google, korzystać można w nieco szerszym zakresie. Usługa daje dostęp ciekawych informacji, takich jak przewidywana ilość wejść na danej pozycji w przypadku danej frazy czy backlinków konkurencji.  

Agencja SEO Kraków

 

 

 

Podziel się 🙂