Kategorie
Cywilizacja Moda

Styl

Moda kołem się toczy, to oczywiste. Style pojawiają się, przemijają i ponownie powracają po paru dekadach.

Lata siedemdziesiąte ubiegłego stulecia to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony powróciła w dziewiątej dekadzie dwudziestego wieku. Znowu ostatnio tu i ówdzie można zobaczyć ów krój.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku popularne były nader wąskie i nieco zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu była popularna w ostatnich latach. Stanowiła część stylu określanego jako slim, charakteryzującego się również obcisłymi marynarkami.

W latach czterdziestych zeszłego stulecia modne były nader obfite marynarki i wielce szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tej mody były garnitury w osiemdziesiątych latach ubiegłego wieku i w kolejnej dekadzie. Natomiast spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Lata czterdzieste zeszłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Taka moda powróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znów widać ten trend.

https://dantex-moda.pl

 

 

Podziel się 🙂