Categories
Technologia

Rozwój infrastruktury na przykładzie toalet publicznych

Standardowe wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak umywalki, muszle klozetowe, pisuary, podajniki ręczników, dozowniki mydła w płynie, suszarki do rąk.

Różnorodne standardy wyposażenia sanitariatów na przykładzie suszarek do rąk

Suszarki do rąk to bardzo praktyczne urządzenie umożliwiające higieniczne wysuszenie rąk. Osuszanie polega na oddziaływaniu odpowiednio silnego strumienia ciepłego powietrza. Włączenie odbywa się często na zasadzie fotokomórki – trzeba ustawić ręce w prawidłowym miejscu. Zdarzają się także włączniki na przycisk. Modeli suszarek do rąk jest nader mnogo, większość funkcjonuje jednakże w podobny sposób – to znaczy jest jeden wylot powietrza. Funkcjonują również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na dłonie z dwóch stron.

Jak chyba we większości rodzajów urządzeń kupić można suszarki z trochę gorszych budulców, często plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów odporniejszych na przykład z obudową metalową.

Miejsc gdzie udostępnione są toalety dla ogółu jest coraz więcej. Są to kina, teatry, kluby, puby, restauracje, ale także stacje benzynowe, na których to jeszcze w latach 90-tych WC wcale nie było standardem.

Coraz lepsza jakość infrastruktury publicznej w naszym kraju nie omija również sanitariatów publicznych. Naturalnie i tutaj jak niemalże w każdej dziedzinie są różne standardy. Natomiast jeżeli chodzi o wzorzec higieny w tego typu miejscach, w porównaniu do choćby lat 80-tych 20-go wieku stan zmienił się radykalnie na korzyść. Wpływ ma na to przede wszystkim konkurencja na rynku i też to że prywatna właściciele dbają o swoją własność a to co pozostało publiczne jest poddane publicznej ocenie.

Poziom higieny konkretnego sanitariatu zależy nade wszystko od wagi jaką do zachowania porządku przywiązuje właściciel tego konkretnego miejsca. Toaleta zapuszczona może skutecznie zrazić konsumentów do następnych odwiedzin i po prostu niedobrze przemawia o właścicielu.


plastikowe suszarki do rąk


W miejscach użyteczności publicznej można spotkać często toalety na nader wysokim poziomie, i to zarówno pod kątem higieny, wyposażenia jak i całego wystroju.

Toalety w miejscach publicznych, takich jak choćby stacje benzynowe, kina, galerie handlowe są bardzo często eksploatowane bardzo intensywnie, stąd służby odpowiedzialne za utrzymanie higieny winny codziennie doprowadzać te miejsca do porządku. Niedbalstwo jednego dnia widać w takim miejscu bardzo wyraźnie.

Podziel się 🙂