Categories
Zdrowie

Praktyczne rady na łojotokowe zapalenie skóry

Jeśli istnieją dziesiątki chorób skóry, jest jedna, która jest dość dobrze znana, choć niekoniecznie rozpowszechniona (2 do 5% dotkniętej populacji), łojotokowe zapalenie skóry. Chociaż jest łagodny, może powodować prawdziwy dyskomfort dla osób nim dotkniętych. Co to jest łojotokowe zapalenie skóry i jak walczyć z tym zakażeniem skóry?

Czym jest łojotokowe zapalenie skóry?

Za tą nazwą kryje się mikroskopijny grzyb, który powoduje choroby skóry. Nazywana przez naukowców malassezją, działa w pobliżu gruczołów łojowych i łoju.
Z wyglądu przypomina wyprysk i może występować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci (tzw. skórka mleczna). Infekcja ta zlokalizowana jest w obszarach ciała z aktywnymi gruczołami łojowymi, takimi jak skrzydła nosa, skóra głowy (która tworzy łój), itp.

Objawy zapalenia skóry

Łojotokowe zapalenie skóry objawia się w płatach, które rosną w różnych częściach ciała. Możesz mieć przebarwienia na twarzy, skórze głowy (są to najbardziej dotknięte obszary), lub na reszcie ciała. Pod względem kolorystycznym rozbłyski wahają się od czerwonego do żółtego. Plastry te powodują podrażnienia i nieprzyjemne swędzenie, które sprawiają, że pacjenci drapią się. Do innych objawów zalicza się również płatki, czyli małe kawałki skóry, które odchodzą.

Możesz się ich pozbyć?

Niestety, nie bardzo… to przewlekła choroba, która może odejść na jakiś czas i wrócić, gdy najmniej się jej spodziewasz. Ale to nie oznacza, że nie można ograniczyć zaostrzeń i zmniejszyć skutków łojotokowego zapalenia skóry! W każdym razie, przyczyny zapalenia nie są jeszcze znane, co nie pomaga w znalezieniu odpowiedniego lekarstwa na ograniczenie choroby. Wiadomo na przykład, że w zimie zapalenie skóry wyraża się bardziej na ciele.
Pierwszą osią będzie oczywiście ograniczenie wybuchów epidemii w jak największym stopniu poprzez zrozumienie, co je powoduje. W przypadku zakażenia można jednak zastosować leczenie kortykoidami przepisane przez lekarza i to tylko bardzo rzadko, w przypadku bardzo gwałtownego wybuchu epidemii.

Nasza rada

Jednym z pierwszych punktów jest zaakceptowanie choroby. Chociaż nieodwracalna strona może być przerażająca dla pacjentów, zaakceptowanie tej choroby skóry ułatwia życie z nią i zaakceptowanie jej na oczach innych.
Następnie należy stworzyć wokół siebie zdrowe środowisko, unikając stresu, dużego obciążenia pracą, itp. Dieta może być również czynnikiem: unikać śmieci, produktów mlecznych, tłuszczów nasyconych.
Ponieważ łojotokowe zapalenie skóry wpływa na gruczoły łojowe, które produkują sebum i natłuszczają naszą skórę, nadmierne pocenie się jest również czynnikiem, który może przyspieszyć pojawienie się płytek nazębnych. Po każdej sesji sportowej należy się dokładnie umyć, nie powodując podrażnień skóry.
Znajomość dokładnej przyczyny zapalenia skóry może być skomplikowana. Najlepszym sposobem walki z tym stanem jest badanie czasów, w których dochodzi do wybuchów flary, w celu zidentyfikowania przyczyny i ograniczenia czynnika.

https://esticlinic.pl/oferta/cryolift/

Podziel się 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *