Categories
Biznes

Znaleźć dobrego kucharza – zadanie trudne

Kompletując załogę punktu gastronomicznego jednym z najtrudniejszych zadań będzie znalezienie kucharza. Dobrego kucharza. Z tego chce czy twoja restauracja czy bar zdobędzie uznanie.

Mnóstwo osób umie dobrze gotować, wszelako toż nie przesądza o tym, iż mogą pełnić funkcję kucharza. Kucharz gotuje naraz wiele potraw. Musi mieścić się w reżimie czasowym, ale też i kosztowym. Musi umieć gotować dobre posiłki w warunkach presji. Oprócz samego gotowania musi umieć nakładać potrawy na talerze tak by robiło to estetycznie, nierzadko sama kompozycja serwowanego dania wygląda jak dzieło sztuki. Często restauracje mają dobrze niż jednego kucharza. W takiej sytuacji zdarza się, iż w danej restauracji istnieje funkcja szefa kuchni – naczelnego kucharza kierującego pracą innych kucharzy i kontrolującego ich działania.

 

Pragnąc przyciągnąć dobrych kucharzy do swojej restauracji należy ich przyciągnąć atrakcyjnymi warunkami pracy. Przed poszukiwaniami takiego pracownika należy nauczyć się jak wyglądają płace w tejże branży. Niewątpliwie należy kupić czapki kucharskie oraz kolejne elementy odzieży kucharskiej.

 

Ogólne uwagi, jeżeli chodzi o personel. Prowadząc już lokal należy myśleć o przestrzeganiu prawa pracy, jak chociażby niestwarzania problemów w korzystaniu z przerw. Zapewnij miejsce do spędzenia przerwy, zadbaj ażeby można było tam spokojnie zjeść śniadanie lub wypić kawę. Sami wymagajmy, ale też i zapewnijmy jak najkorzystniejsze warunki pracy, dlatego w ten metoda możemy zbudować zespół. W ten lub inny sposób doceniaj pracowników starających się dobrze pracować, to nader motywuje do sumiennego wykonywania swoich obowiązków.

https://www.maroni.pl/czapki-kucharskie

 

Podziel się 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *