Categories
Uroda

Wskazówki tyczące wyboru koloru podkładu do twarzy

https://www.makijaz.info.pl/wim-hof-kim-jest-i-jakie-ksiazki-warto-przeczytac/

Wybieramy kolor podkładu.

 

Zamierzając osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, należy szczególną wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie zastosujmy się do poniższych wskazówek, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak zaczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy zasadnicze rodzaje skóry. Są to:cera sucha, tłusta i mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zazwyczaj jest ich kilka albo kilkanaście do wyboru, dlatego każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie powinnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, ponieważ udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, aby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Świetnie chowają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie uwydatnią niedoskonałości naszej cery.

Makijaż brwi – porady

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany teren  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go poprawnie wykonywać? Zamiast od razu zakładać swoją klęskę, rozpocznij praktykować, bo to właśnie praktyka czyni specjalistę. A ów typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, kiedy już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu zaledwie kilku minut – i to chociażby w czasie jazdy pociągiem do pracy.

Daj sobie wszelako trochę czasu na owe ćwiczenia. Jeśli trzymasz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeżeli za parę minut musisz wyjść do pracy lub na zakupy. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtedy zasiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyszkolić się podkreślać ich naturalny kształt i generalny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak nim zabierzesz się za kupowanie i testowanie owych wszystkich produktów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz również nakładać na brwi niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik robienia makijażu brwi jest zaś tak wiele. Trudno powiedzieć, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i stwierdzić, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Wypróbuj również rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się tylko do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej dużo fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Podziel się 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *